איך מתחילים את החיים?!

ברגע זה אני מתחיל להשתלב בתוך החיים של עצמי, מרגיש זרימה ונינוחות עם מה שאני עושה, זה לא היה ככה בשבועות הראשונים של האזרחות שלי.


השתחררתי מהצבא ב-4.8.2020. כיום, 13 ימים לתוך תהום האזרחות שתיפער לנצח (או עד 120), אחרי שהספקתי ללכת למסיבות, להיפגש עם חברים ולהגיע גמור לבית מבולגן, אני מעט יותר מחובר למציאות.


מינימליזם

כדי להתחיל לחיות, צריך לחשוב איך לחיות. אני רוצה לחיות טוב.

כדי לחיות טוב צריך כסף, והרבה. אז אני רוצה לעבוד על כמה מקורות הכנסה פאסיביים לפני שאני מתחיל תואר, ואז לעבוד בהייטק (וכמובן שאפשר לזלוג ליזמות) ולהשקיע את הכסף שלי כדי שבגיל מוקדם כבר אגיע לעצמאות כלכלית.


כדי ליצור מקורות הכנסה פאסיביים אני צריך מחשב, אבל כדי להגיע למחשב אני צריך לדרוך על ערימת בלאגן שנוצרה מתוך הזנחה של שנים.

אז כדי להתחיל לחיות, צריך להתחיל לסדר.

הפכתי כל מגירה ורוקנתי את כל מה שלא עובד - לפח, את כל מה שאני לא צריך - למסירה, את כל מה שאולי אצטרך יום אחד - בקופסה שתעבור ביקורת בעוד פרק זמן מסוים, ואת כל מה שאני צריך - באופן מסודר במקום שאני הכי רוצה אותו.

רוקנתי אולי 4 שקיות זבל מהחדר לבד, העפתי בגדים וגיליתי שמתוך ארון מפוצץ, יש לי רק 3 מכנסיים שאני בתכל׳ס לובש.

סיימתי בשאיבה ושטיפה מלאת מים וחומר ריחני לסיכום, ואז אפילו קדחתי ותליתי את השואב אבק במעמד המיוחד בפינה בחדר - כמה המטלה הזאת חיכתה שמישהו יעשה אותה, ועכשיו היא עשתה לי אבק בטון על הרצפה ששטפתי.


גם כיום המחשבות שלי מתעסקות במינימליזם ואיך אפשר לצמצם עוד, אבל אני מקדיש לזה כמה דקות ביום, עכשיו כשהכל מסודר. לפני כן, כל מבט למגירה או לפינה מסוימת היסב את תשומת לבי לאותו דבר מיותר, או לבלאגן עצמו.

טיפ ממני: אל תשאירו אבן אחת הפוכה - תעשו סדר בכל פינה ופינה, ואם יש דברים שלא ברורים לכם, שימו אותם בקופסה נפרדת. תעשו סדר בכבלים של המחשב והטלויזיה, תייטחו את הקיר איפה שצריך, תעשו סדר מופתי כזה גם באוטו, בפלאפון, במחשב ובשירותים שלכם - רק אחרי שתטפלו בכל אלה, הראש שלכם יהיה נקי להתעסק ביום הנהדר שאתם צריכים להנות ממנו ולעבוד בו בפרודקטיביות.


מה אני עושה עם החיים שלי?

בשונה מחברים שלי, לי יש תוכנית מלאת פרטים בדרך כדי להתקדם בחיים ולהגיע למטרות שלי בגיל צעיר. נהניתי לעשות את זה בכל התקופות שקדמו לאזרחות. אם לא תכננתם עדיין איך אתם מגשימים את החלומות שלכם, או שאתם לא יודעים מה תרצו לעשות בחיים - זה הרגע.

כן, יש כאלה שעושים קודם טיול גדול, או ״קודם נתמקם, נמצא עבודה, נתרגע ואז נחשוב״.

כולן אופציות מעניינות, שלא יצא לי לחוות, כי חיים רק פעם אחת. כלומר, ממש סיקרן אותי ללכת חופשי לאזרחות, לעשות את מה שאני אוהב וללמוד באופן עצמאי עד שאתקבל לעבודה רצינית או ללכת עם היוטיוב והמדיה בכל הכוח, ורציתי גם לעשות טיול של אחרי צבא במזרח. הייתה גם אופציה על השולחן לעבור להולנד ולעשות שם תואר ו/או להקים עסקים.


כל האופציות האלה עדיין אפשריות, אבל מיד אחרי הצבא יש אופציה לעשות רק דבר אחד מתוך כל המגוון, כי קשה לי להאמין שתרצו לעשות תואר תוך כדי הטיול.

אז לפרוק עול ולחוות חופש זה חובה, רגע לפני שאתה נכנס לחיים של הגדולים - לקחתי שבועיים לזה.

עכשיו אני רוצה להקים עסק, אבל אין לי כסף ואני רק בן 21, מי ישקיע בי?

אם ככה, אני צריך עבודה. אני יכול לעבוד במשהו זמני במשך נניח 12 חודשים, לממן את כל העסק ולקוות שהוא יצליח, כי אם לא, כל הכסף שלי הלך.


במקום זאת, אני מעדיף לעבוד 8 חודשים או פחות בשביל אותו סכום כסף, כשיש לי תואר ואת האופציה לעבוד כשכיר בכל רגע בתנאים טובים. בתור בחור עם תואר בגיל 24, הגיוני יותר שאפילו ישקיעו בעסקים שלי, ואם יהיה לי סטארט-אפ בתחום הלימודים שלי, אז בכלל הוא יהיה מקצועי יותר.


לא קל ללכת לתואר ישר אחרי הצבא, אבל זאת האופציה שאני בוחר לעצמי.

אני מקווה שעוד חצי שנה לא אבכה שקשה לי, כי זה הולך להיות קשה, אבל זה גם חלק מהכיף. וכל מי שמתלונן על השנים האבודות, לדעתי עדיף לנצל אותן בתל אביב בגיל 26 כשאתה יכול להרשות את זה לעצמך.


עד התואר אם כך יש לי חודשיים. שבועיים ״בזבזתי״ על כיף, כמה ימים הולכים וילכו לטובת סידורים מעצבנים (כמה כיף שהרוב כבר באונליין)

מה אני הולך לעשות בחודשיים האלה? לחזור ליוטיוב, לעשות סוף סוף סרטונים ללקוחות שוב, להקים כמה חנויות באינטרנט ולתכנן תוכניות - כי גם במהלך התואר, אמור להיות לי קצת זמן לחלק מהדברים האלה.


בברכת התחלה חדשה לכל מי שאי שם מתחיל את האזרחות שלו ומחפש להתחיל אותה ברגל ימין - שתצליחו <3

62 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול