מחשב נייד או נייח? זאת השאלה.

לפני שאתם קונים מחשב חדש, אתם תוהים לעצמכם אם כדאי לקנות מחשב נייח עוצמתי, או מחשב שילך איתכם לכל מקום, אז הנה התשובות שלי:


מחשב נייד - יתרונות

היתרון המרכזי של מחשב נייד הוא שאפשר לקחת אותו לכל מקום ולעבוד מכל מקום.

בזמן שאתם ברכבת, אתם יכולים לעבוד. בזמן שאתם מחכים לרופא, אתם יכולים לשלוף את המחשב הנייד שלכם ולהמשיך לעבוד עם נקודת גישה מהפלאפון בשביל אינטרנט.

לכן, מחשב נייד הוא הכלי המושלם כדי לעבוד מכל מקום ולנצל את הזמן שלך, כי זמן שווה כסף.


מחשב נייד - חסרונות

למחשב הנייד יש כמה חסרונות שיגרמו לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם קונים אחד.

החסרון המרכזי לדעתי, הוא שהמחשב הזה הולך איתכם לכל מקום, ובאותה המידה הוא מקבל מכות ומסתכן כל הזמן. מחשבים ניידים לא שמורים יאבדו את ערכם מהר בגלל פגיעות קוסמטיות שיווצרו עם הזמן כשהמחשב יקבל חבטות בעודו בתיק או אפילו במקרים לא צפויים. מחשב נייח - הכי בטוח.


דבר נוסף הוא שברוב המחשבים הניידים אין אופציה לשדרג את המפרט לאחר הקנייה, לכן אני ממליץ תמיד לשדרג את המעבד והמעבד הגרפי (בעבור אלו שמשתמשים ביכולות הגרפיות של המחשב) כדי שהמחשב יישאר רלוונטי ליותר שנים - רק תקפידו לשמור עליו חיצונית.

תזכרו שהנזק של פירורי לחם על מקלדת זה צ׳יפס לעומת פירורי לחם על מקלדת אשר מובנית בתוך המחשב.


מחשב נייח - יתרונות

לכלי הגדול והמגושם יש את היתרונות המוכרים, אפשרות להחליף את כל החלקים שבתוך המארז, ואפשר להחליף את המארז.

מחשב נייח הוא הפיתרון המודולרי המושלם בעבור כל מי שצריך מחשב קבוע שיהיה בסטודיו או בחדר ספציפי.

במארז של מחשב נייח עובר יותר אוויר ואם רכיב נפגם, זה לא בעיה להחליף את הרכיב הספציפי.


מחשב נייח - חסרונות

אם יש לכם רק מחשב נייח, בנסיעות ובזמני המתנה אתם יכולים אשכרה להסתכל על הנוף, לדבר עם אנשים או לקרוא עיתון, אבל לא לעבוד; אולי אם יש לכם iPad Pro.

דבר נוסף, ארגון כבלים בתוך המחשב זה קצת סיוט לפעמים, ואם אתם לא משקיעים במחשב שלכם, מהר מאוד הוא יהיה איטי בגלל אבק.

אתם גם צריכים לקנות כל הציוד ההיקפי, עכבר, מקלדת ומסך - אבל לחלוטין כשעובדים בבית הכי כיף זה לעבוד מול 2 מסכים מאשר מסך של לפטופ.


נקודות נוספות

בכל מצב אתם רוצים שיהיה לכם הכי כיף כשאתם עובדים על השולחן שלכם, וכשאתם עובדים הרבה שעות, אתם לא רוצים להסתכל עם הצוואר למטה על המסך ולהקליד על מקלדת דקה ושטוחה.

בזכות ה-USB C אתם יכולים להפוך כל מחשב נייד רציני - למחשב הנייח שלכם, עם מקלדת חיצונית ומסכים חיצוניים. לינקים למוצרים מומלצים למטה.


בזכות הטריק הזה אתם יכולים להשתמש במחשב אחד קבוע, עם setup של מחשב נייח מוכן לשימוש במלוא הדרו, אבל אין לכם את היתרונות של שדרוג החומרה בעתיד.


נ.ב. קיימים אפילו כרטיסים גרפים חיצוניים, שמתחברים למחשב בעזרת Thunderbolt 3 ומשפרים את ביצועי הוידאו של המחשב, למשל ה-BlackMagic eGPU


 
120 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ברגע זה אני מתחיל להשתלב בתוך החיים של עצמי, מרגיש זרימה ונינוחות עם מה שאני עושה, זה לא היה ככה בשבועות הראשונים של האזרחות שלי. השתחררתי מהצבא ב-4.8.2020. כיום, 13 ימים לתוך תהום האזרחות שתיפער לנצח